Başvuru Formu
Afiş
Logo

YARIŞMA KURALLARI

-Bir kişi yalnızca 1 (bir) eserle yarışmaya katılabilir.

-Yarışmaya 15-30 yaş aralığındaki kişiler katılabilir.

-Metinler Türkçe yazılmalıdır.

-Metinler Word formatında, A4 boyutunda, 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle yazılmalıdır.

-Eserlerin uzunluğu 1,5 satır aralığında en fazla dört (4) sayfa olmalıdır.

-Metin adı ve yazarın adı soyadı, metin başında ve dosya adında belirtilmelidir.

-Metinler en geç 15 Kasım 2020 tarihine kadar teslim edilmelidir.

-Yarışmaya gönderilen metinlerin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bunun yanında yarışmaya gönderilen metinleri, yarışma tamamlanmadan başka bir yerde yayımlamak yasaktır.

-Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday metinler ön elemeden geçirilerek, seçici kurul tarafından değerlendirilir. Ödüller Mavi Marmara Derneği tarafından 7 Aralik 2020 tarihine kadar verilecektir.

-Yarışmaya katılan eserler üzerinde, seçici kurul tarafından gerek görüldüğü takdirde editörlük çalışması yapılabilir, fazla sayıda noktalama ve yazım hatası içeren öyküler değerlendirme dışı bırakılabilir.

-Öykülerin değerlendirilmesinde konuya bağlılık, Türkçeyi kullanma gücü ve özgünlük gibi özellikler öncelenecektir. Slogan cümleler değil estetik sanat metinleri aranacaktır.
-Birincilik ödülü 8000₺, İkincilik ödülü 5000₺, Üçüncülük ödülü 3000₺ olarak belirlenmiştir. Bu sıralamadan sonraki ilk 10 dereceye  (4,5,6,7,8,9,10,11,12,13) mansiyon ödülü olarak 1000₺ verilecektir. Bu sıralamadan sonraki ilk 5 dereceye ise (14,15,16,17,18) 10 dergiden oluşan bir dergi seti hediye edilecektir. Bu set; Serçe Edebiyat, Haksöz, Post Öykü, Şiir Versus, ÇETO, Temmuz, Hark, Barbar, Ketebe-Piyan, Karabatak dergilerinden oluşmaktadır. Ayrıca yarışmamıza katılan her kişi için bir fidan dikimi yapılacaktır.

Mavi Marmara Derneği © 2019. Tüm Hakları Saklıdır.